tanie przeprowadzkiCzęsto przeprowadzkę sprowadzamy tylko do jednego dnia, w którym wywozimy swoje rzeczy. W praktyce jest znacznie więcej spraw do załatwienia.

Przeprowadzka to nie tylko kwestia zapakowania i przewiezienia mebli, przedmiotów codziennego użytku itp. Zmiana miejsca zamieszkania wiąże się ze zmianą życia, zwłaszcza, jeśli przeprowadzasz się do innego miasta czy za granicę. W tym przypadku lista rzeczy, o których nie możesz zapomnieć jest naprawdę długa. Aby uniknąć problemów, warto zajęć się tym już wcześniej.

Aby przeprowadzka przeszła sprawnie i w miarę szybko, najlepiej już prędzej zaplanować jej przebieg. To jest zrobić porządki na strychu czy w piwnicy. Często o tym zapominamy, a przecież przez lata życia uzbierał się tam niezły dorobek.

Nie zapomnij o urzędach. Koniecznie powiadom Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Urząd Skarbowy, Urząd Pocztowy itp. o zmianie miejsca zamieszkania. Koniecznie musisz podać nowy adres, aby przekierować korespondencję, To samo tyczy się banków. Jeśli masz umowę na telefon stacjonarny, telewizję kablowa, Internet czy media, takie jak prąd, gaz, woda – musisz wypowiedzieć umowę albo przenieść adres świadczenia usług. Takie sprawy załatwia się nawet kilka tygodni wcześniej, ponieważ firmy zastrzegają sobie czas, w którym można dokonać pewnych zmian w kwestii świadczenia przez nich usług. To samo tyczy się sklepów internetowych, w których regularnie robisz zakupy czy prenumerat gazet i czasopism, jeśli takie posiadasz.

Kolejny krok to oczywiście zatrudnienie firmy przeprowadzkowej. Okazać się może, że termin, który Cię interesuje dana firma ma już zajęty. Zadzwoń wcześniej i ustal termin przeprowadzki, abyś miał pewność, że nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby zrealizować swój plan.

Zapoznaj się z naszą ofertą tanich przeprowadzek na terenie Warszawy i okolic.