Przeprowadzka trikiOrganizacja przeprowadzki to dla wielu czarna magia. Jednak kilka sprawdzonych wskazówek sprawi, że z bezpieczną i terminową przeprowadzką nie będzie problemu.

Kluczem do sukcesu jest wiedza, od czego zacząć. Pierwsze, co powinieneś zrobić, to pomysł o terminie przeprowadzki. Zaplanuj ją tak, aby wypadała w czasie odpowiednim ze względu na pogodę, ale również Twoje zajęcia. Jeśli masz za dużo na głowie, nie dokładaj jeszcze przeprowadzki. W czasie deszczu czy śniegu również trudniej jest się przeprowadzać.

Jeśli wynajmujesz firmę przeprowadzkową, zrób to odpowiednio prędzej, aby zarezerwować termin. Również poproś ich o dokładny kosztorys. Jakie usługi dla Ciebie będą świadczyli i ile będzie to kosztowało. Dobrze, aby było to na piśmie. Żeby się nie okazało, ze cena nagle wzrosła.

Przygotuj dokładną listę rzeczy do zabrania. Jeśli jest taka możliwość, dużo prędzej zapakuj część z nich. Wcześniej zajmij się również opróżnianiem strychu i piwnicy. Zrób porządek i powyrzucaj albo porozdawaj to, czego nie potrzebujesz. Nie ma sensu zabierania niepotrzebnych rupieci do nowego miejsca. Przy pakowaniu rzeczy dokładnie opisz pudła. Nie będziesz miał kłopotu z późniejszym ich opróżnianiem. Pamiętaj, aby dobrze zabezpieczyć wszystkie rzeczy, zwłaszcza te łatwotłukące. Przydadzą się folie bąbelkowe.

Jeśli chcesz przewieźć meble, niektóre z nich warto zdemontować. Wówczas łatwiej będzie je zapakować, przewieść oraz przewieźć. W nowym miejscu zmontujesz je na nowo. Ponumeruj poszczególne elementy mebli, aby potem nie mieć kłopotów z ponownym, poprawnym ich złożeniem.

A co jeśli Twoja przeprowadzka będzie trwała dłużej niż 1 dzień? W pierwszej kolejności przygotuj łóżka i kuchnię. Będziesz miał miejsce, aby się wyspać i spokojnie zjeść, nabrać sił i znowu ruszyć do pracy.

Zapoznaj się z ofertą naszych przeprowadzek na Ursynowie