przeprowadzka bez sttresuOdrzuć na bok wszelkie przekonania. Przeprowadzka może pójść bez stresu. Trzeba się o niej odpowiednio przygotować.

Gdy zatrudniasz firmę…

Masz z pewnością mniej pracy. Sprawdź dokładnie oferty. Nawiąż kontakt z firmami, które Cię interesują. Przedstaw im swoje wymagania. Bardzo często już po pierwszych kilku zdaniach jesteś w stanie określić, czy masz do czynienia z profesjonalistą. Poproś o wycenę. Najlepiej kosztorys z cenami cząstkowymi. Może przy większej ilości usług, uda się uzyskać jakiś rabat? Następnie zarezerwuj termin przeprowadzki. Tak, abyś miał pewność, że został on już zatrzymany dla Ciebie. Zanim jednak ostatecznie podpiszesz umowę, zorientuj się, jaką polisą ubezpieczeniową dysponuje firma. W razie kradzieży czy uszkodzenia mienia musisz być chroniony. Kto potem wypłaci Ci odszkodowanie? Zanim podpiszesz umowę – dokładnie ją przeczytaj. W razie wątpliwości od razu je rozwiewaj. Nie ma nic gorszego od istotnych informacji napisanych „drobnym druczkiem”. Przecież chcesz uniknąć w przyszłości problemów, prawda?

Samodzielna przeprowadzka…

Też jest oczywiście do zorganizowania. Można zrobić to sprawnie. Kluczem do sukcesu jest organizacja. Pakowanie zacznij już dużo prędzej. Spakuj te rzeczy, które nie będą Ci już potrzebne, te, które używasz sporadycznie. Przy okazji pakowania zrób porządek. Niepotrzebne przedmioty wyrzuć albo oddaj. Nie ma sensu tego przewozić, aby zaśmiecało nowe mieszkanie. Poszczególne rzeczy pokładź w kartony. Każdy z nich dokładnie opisz. Folie bąbelkowe zabezpieczą delikatnie rzeczy przed potłuczeniem. Wartościowe rzeczy, takie jak biżuteria czy dokumenty powinieneś mieć zawsze na oku. Koniecznie przygotuj również bagaż podręczny. Nie będziesz musiał denerwować się przy szukaniu szczoteczki do zębów czy piżamy na pierwszą noc w nowym miejscu.

Zapoznaj się z naszą ofertą przeprowadzek mieszkań w Warszawie