Przeprowadzka zgodnie z zasadami Feng ShuiTa chińska filozofia ma za zadanie zorganizować mieszkanie w taki sposób, aby domownicy mieli zapewniony dostatek, pomyślność i w ogóle szczęśliwe życie.

Feng Shui oznacza wiatr i wodę. Jest to sposób tworzenia i kumulowania dobrej energii. Wiele osób nie tylko realizuje tę chińską filozofię, urządzając mieszkanie, ale również przeprowadzając się w inne miejsce.

Według tej filozofii nawet datę przeprowadzki trzeba wybrać starannie. Tutaj z pewnością nieoceniona będzie pomoc fachowców od dobrej energii. Co ciekawe, należy się w wprowadzać przed południem. Nie wolno również wprowadzać się do pustego domu. Jeśli wchodzisz pierwszy, pamiętaj, aby mieć w ręku jakiś cenny (związany z pieniędzmi ) przedmiot. W żadnym wypadku nie wolno wchodzić do nowego miejsca z pustymi rękami.

Tak samo nie wolno wprowadzać się do domu czy mieszkania, które nie jest w pełni wykończone. Dopuszczalne jest przestawianie mebli, ale nie prace wykończeniowe. W przeprowadzce nie powinny uczestniczyć kobiety ciężarne. Wprowadzić się mogą wówczas, kiedy wszystko będzie gotowe.

Ciekawostką jest to, że tradycja Feng Shui zakłada, że przez trzy dni przed przeprowadzką powinny się palić wszystkie światła (zarówno w dzień, jak i w nocy). Dla zachowania porządku powinno się wyznaczyć osbę, która będzie zarządzała przeprowadzką.

W dniu pzeprowadzki powinno się zapalić ogień w kuchni i gotowa słodkie rzeczy. Może być to nawet słodka herbata, ponieważ słodycz oznacza szczęście. W dnu przeprowadzki albo zaraz na drugi dzień należy przygotować poczęstunek dla bliskich. Dzięki temu dom nabierze popularności. Warto również poprosić przyjaciela o to, aby naparzył w nowym domu herbaty dla gości.

A Ty? Przeprowadzasz się z zasadami Feng Shui?

Zapoznaj się z naszymi referencjami.