Przeprowadzka z dzieckiemPrzeprowadzka nie jest zbyt prosta, nawet dla dorosłych, a co dopiero dla dziecka. Dlatego warto wiedzieć, w jaki sposób przygotować malucha na zmianę miejsca zamieszkania.

To, w jaki sposób podejdziemy do sprawy zależy również od tego, w jakim wieku jest nasze dziecko. Jeśli masz pociechę, która ma dopiero rok, zapewne łatwiej będzie niż z dzieckiem, które chodzi już do szkoły. Wszystko zależy od tego, jak daleko się przeprowadzasz. Czy jest to przeprowadzka w obrębie miasta. Może przeprowadzasz się do innej miejscowości, a nawet kraju? Czy z miejscem zamieszkania związane są inne następstwa, np. zmiana szkoły?

Jeśli od czasu zakupienia mieszka do momentu wprowadzenia mija jakiś czas, weź dziecko do mieszkania. Opowiedz, gdzie będzie jej pokój. Jeśli jest starsze, zaproponuj, aby sama zdecydowała, gdzie będzie stało łóżko, biurko. Pozwól jej zdecydować, jakiego koloru będą ściany. Niech weźmie również udział w wyborze mebli, zdecyduje o wyborze dodatków. Dla dziecka to frajda, a przy okazji łatwiej będzie jej odnaleźć się w nowy miejscu. Podczas przeprowadzki warto dziecku tłumaczyć całą sytuację. Oczywiście na tyle, na ile jest w stanie zrozumieć. Do tej pory mieszkałaś z rodzicami? Powiedz maluchowi, że babcia i dziadek będą przychodzić często w odwiedziny, ale na noc będą wracać do siebie.

Podczas pierwszych nocy spędzonych w nowym mieszkaniu może nie chcieć spać w swoim pokoju. Pozwól jej na spędzenie nocy z Wami. Być może potrzebuje bliskości i bezpieczeństwa. Po kilku dniach sytuacja się rozwiąże. Dziecko nabierze pewności siebie i z przyjemnością będzie spędzało czas w swoim pokoju.

Zapoznaj się z ofertą przeprowadzek na Ursynowie