Przeprowadzka z psem Zmiana miejsca zamieszkania dla Twojego czworonoga również jest stresujące. Tobie przeprowadzka kojarzy się ze stresem, bałaganem, chaosem, nieuporządkowaniem i ciągłym brakiem czasu. A co na to Twój pies?

Twój pupil zapewne dostrzega zmiany, ale ich nie rozumie. Później wracasz do domu, masz więcej obowiązków, przez to rzadziej chodzisz z nim na spacery. Nie poświęcasz mu już tyle uwagi, co kiedyś. Niekiedy nieregularnie go karmisz. To może sprawić, że Twój pies również jest zestresowany. Każde zwierzę inaczej reaguje na stres – podobnie jak ludzie. Niektóre psy mogą po prostu spać, inne z kolei będą rozrabiały, brudziły itp.

Jeśli jest taka możliwość, zabierz psa do nowego miejsca. Niech się z nim zapozna. Twój dom jest w budowie? To akurat nie jest dobry pomysł. Zwierzę może się pokaleczyć. Taki trik można wykonać wówczas, kiedy masz np. kupione mieszkanie. Psu się nic nie stanie, a stopniowo zapozna się z nowym miejscem.

W czasie przeprowadzki, postaraj się ograniczyć przestrzeń, po której pies może się poruszać. Najlepiej wyznaczyć dla niego jeden pokój. Wówczas nie będzie w centrum przeprowadzkowego bałaganu i nie będzie się kręcił wokół kartonów. Przez to będzie spokojniejszy i nie będzie przeszkadzał domownikom w urządzaniu się w nowym miejscu.

Po przeprowadzce wyznacz miejsce dla pasa. Niech ma własny kąt, posłanie, gdzie może się położyć, własne miski. Jednym z doskonałych pomysłów na odstresowanie psa jest również dawanie mu codziennie smakołyków do gryzienia lub żucia.

Zapoznaj się z naszą ofertą przeprowadzek w Legionowie