Wiele osób obawia się przeprowadzki na wieś, sądząc, że to znacznie utrudni codzienne życie. Obawiają się problemów z dojazdem do pracy, szkoły, czy kłopoty z robieniem codziennych zakupów. W praktyce nie jest to wcale takie złe. Zobacz, jakie korzyści przynosi mieszkanie na wsi.
Co zyskujesz w zamian? Przeprowadzka na wieś oznacza otwarcie przed Tobą nowych możliwości. Przede wszystkim znajdujesz się z dala od dużego przemysłu, a co za tym idzie – powietrze jest świeższe. Mimo, że media prześcigają się w podawaniu informacji na temat zanieczyszczeń powietrza, to jednak na wsi jest ono zdecydowanie czystsze. Kolejną zaletą jest różnorodność krajobrazu. Podczas gdy w mieście widzisz blokowiska, ulice i korporacyjne budynki, na wsi czekają na Ciebie stawy, wzniesienia, rzeki, pola, lasy, jeziora. Jednym słowem – natura.
Przeprowadzka do domku na wsi to również idealny czas, aby rozwinąć swoją kreatywność. Przede wszystkim możesz dowolnie zaaranżować otoczenie. Nie tylko chodzi o urządzenie domu, ale również ogródka. Może zdecydujesz się na skalniak albo ogródek z warzywami? Albo posadzisz drzewka owocowe? Możliwości jest naprawdę sporo. Mieszkanie w bloku czy na osiedlu, gdzie domki ustawione są niemal jeden obok drugiego – nie oferuje takich możliwości.
Nieprawdą jest, że mieszkanie na wsi ogranicza możliwości. Wręcz przeciwnie! W dobie Internetu nie ma problemów ze zrobieniem zakupów, nawet tych spożywczych, codziennego użytku. Co więcej większość osób ma samochody, co pozwala na szybkie przemieszczanie się. Poza tym to właśnie poza granicami miast kryją się największe atrakcje turystyczne: muzea, rezerwaty, skanseny czy zabytki.