Wielu osobom przeprowadzka kojarzy się z bałaganem, chaosem, który często wymyka się z pod kontroli i nie sposób nad nim zapanować. A od tego już niedaleka droga do przeprowadzkowej katastrofy. Kilka sprawdzonych wskazówek sprawi, że przeprowadzka nie okaże się porażką, a Ty nie stracisz zdrowia i nerwów.
Pierwsza zasada to dokładnie wszystko zaplanuj, zanim zaczniesz. Najlepiej ustal harmonogram, co, w jakiej kolejności zapakujesz, kiedy przyjedzie firma przeprowadzkową odebrać meble, zawieźć rzeczy. Miej w zanadrzu trochę czasu. Zdarza się często tak, że niektóre rzeczy ulegną przesunięciu, a co za tym idzie – przeprowadzka może się opóźnić. Dlatego lepiej zawczasu już to przewidzieć. Najważniejsza rzecz – to trzymać się ustalonego wcześniej planu.
Już nawet kilka dni przed przeprowadzką warto zaopatrzyć się w niezbędne przy przeprowadzce opakowania, przydadzą się zapewne kartony, torby, folie bąbelkowe, stretch do owinięcia nietypowych przedmiotów itp. Zainwestuj również w worki próżniowe. Kupisz je zarówno z zwykłych sklepach, jak i przez Internet. Możesz umieścić w nich pościel, ubrania. Odessanie powietrza sprawi, że zaoszczędzisz naprawdę sporo miejsca w sporym i tak już bagażu.
Podczas pakowania segreguj wszystkie rzeczy, według pomieszczeń, do których należą zapakowane rzeczy. Niepotrzebne przedmioty wyrzuć albo pozostaw do oddania. Wówczas znacznie szybciej i łatwiej będzie Ci je rozpakować w nowym miejscu, a ponadto unikniesz bałaganu w nowym mieszkaniu. Nie zaśmiecisz sobie nowego miejsca niepotrzebnymi rzeczami. Każdy z kartonów dokładnie podpisz.