Każda zmiana zamieszkania bywa stresująca. Chyba, że korzystasz z profesjonalnej pomocy firmy przeprowadzkowej – wówczas większość zadań masz z głowy. Wykonają je za Ciebie profesjonaliści. Organizujesz przeprowadzkę samodzielnie? Wiedz, że istnieją sposoby, które pozwolą Ci uniknąć stresu z nią związanego.
Kluczem do sukcesu jest doskonała organizacja. Sporządź listę zadań do wykonania, ustal harmonogram. Jeśli masz „pomocników” bądź też angażujesz w nią inne osoby, np. domowników itp. – zaznacz, kto jest odpowiedzialny za wykonanie, jakiego zadania.
Dobrze zaplanuj pakowanie. Odpowiednio wcześniej przygotuj sobie wszystkie niezbędne opakowania. Pamiętaj o tym, aby każdy karton opisać. Wówczas unikniesz problemów przy rozpakowywaniu rzeczy. Przy okazji pakowania, zrób porządek. To świetny sposób na pozbycie się niepotrzebnych przedmiotów. Jeśli czegoś nie używasz – odłóż je do oddania lub wyrzucenia. Po co zabierać ze sobą niepotrzebne przedmioty i tracić czas na ich pakowanie i rozpakowywanie.
A co z meblami? Odpowiednio prędzej przygotuj się do ich transportu. Jeśli to możliwe – rozmontuj je na mniejsze elementy. Znacznie łatwiej je zapakować, przenieść oraz przewieźć. Wszelkie sprzęty popakuj najlepiej w oryginalne kartony.
Pamiętaj, aby przygotować sobie tzw. bagaż podręczny, czyli wszystko to, co będzie Ci potrzebne i co chciałbyś mieć blisko siebie. Najczęściej do bagażu podręcznego zależą: klucze, dokumenty, szczoteczka do zębów, ręcznik, kosmetykach, leki itp. Jeśli poza Tobą są inni domownicy, dobrze jest, aby każdy zebrał takie rzeczy, które będą mu potrzebne. Jeśli nie zdarzysz wszystkiego rozpakować, unikniesz przewracania kartonów w poszukiwaniu niezbędnych rzeczy.