Przechodził ją niemal każdy. Niektórzy nawet więcej niż raz w życiu. Jeśli przeprowadzałeś się w swoim życiu więcej niż 2-3 razy, zapewne jesteś już w tym specjalistą i możesz udzielać wskazówek innym. Dla mniej wtajemniczonych mamy sprawdzone porady, które pozwolą odpowiednio przygotować się do przeprowadzki.

Kluczem do sukcesu jest regularność, odpowiednie zorganizowanie i systematyczność. Do przeprowadzki przygotuj się już dużo prędzej. Pamiętaj, że najgorsze są drobne rzeczy. Trudno nad nimi zapanować, niełatwo o ich zagubienie. Dobrze jest, zatem popakować je w pudełka czy plastikowe koszyczki. Już dużo prędzej – nawet kilka tygodni przed przeprowadzką zabierz się za pakowanie poszczególnych elementów. To dobry czas, aby zdecydować, co jest Ci niepotrzebne. Które rzeczy chcesz wyrzucić, a które wydać? Zajmij się pakowaniem również tych, które nie będą Ci potrzebne w najbliższym czasie. Będą grzecznie czekały na transport do nowego miejsca.

Odpowiednio wcześniej skompletuj również kartony, folie i inne opakowania, które będą Ci niezbędne do spakowania pozostałych rzeczy. Trzymaj je w piwnicy albo na strychu, aby były pod ręką. Pomału może również pomyśleć o porządkach w piwnicy i na strychu. Te pomieszczenia również trzeba opróżnić i zdecydować o losie znajdujących się tam rzeczy.

Pamiętaj o ponadczasowej radzie: pośpiech jest złym doradcą, a spokój i dobre zorganizowanie sprawi, że unikniesz chaosu i bałaganu zarówno przed jak iw trakcie przeprowadzki.

Zapoznaj się z naszą ofertą przeprowadzek w warszawie i okolicach