Z pewnością nie jest to wymóg, jednak znacznie ułatwia on życie. Sama przeprowadzka nie trwa długo, zwłaszcza, jeśli wcześniej wszystko dobrze zaplanowałeś. Pozałatwiałeś sporo spraw już tylko tygodni na przód, zrobiłeś porządek w szafach, a część rzeczy spakowałeś już dużo prędzej. Wszystko poszło sprawnie w przypadku, kiedy zatrudniłeś do pomocy firmę przeprowadzkową. Otrzymałeś pomoc przy pakowaniu, załadunku i rozładunku rzeczy. Obecnie czeka Cię ostatni etap, czyli urządzanie w nowym miejscu. Okazać się może, nie dasz rady rozpakować i uporządkować wszystkich rzeczy w jeden dzień. Na taką ewentualność zawsze warto się nastawić i odpowiednio zabezpieczyć, aby nie przysparzać sobie dodatkowych problemów.

Wówczas niezbędny okaże się bagaż podręczny. Powinieneś o nim pomyśleć już podczas pakowania. Nie stracisz nerwów i czasu na szukanie podręcznych rzeczy. Lepiej pozostawić sobie energię na następny dzień.

Co powinien zawierać taki bagaż? Przede wszystkim piżamę, szczoteczkę do zębów, ręcznik, poduszkę, kołdrę, kosmetyki, bieliznę, a nawet odzież na zmianę itp. Wszystko to, co może Ci się przydać podczas pierwszej nocy w nowym miejscu. Nie zapomnij o papierze toaletowym, lekach, przekąskach, apteczce pierwszej pomocy, sztućcach, czajniku, herbacie, kawie, misce, kubkach czy jedzenia i picia dla pupila. Zleć takie zadanie każdemu z domowników. Niech przygotują najpotrzebniejsze rzeczy. Potraktujcie to, jako spakowanie bagażu na krótką jednodniową wycieczkę. Dzięki takiej organizacji unikniesz nerwowej atmosfery i przewracania nierozpakowanych pudełek w poszukiwaniu niezbędnych w danej chwili rzeczy.

Zapraszamy do zapoznanie się z naszą ofertą przeprowadzek na terenie Warszawy. Organizujemy przeprowadzani na ternie całej Warszawy i okolic: przeprowadzki Mokotów