Przeprowadzka porządkiPrzeprowadzka jest niewątpliwie dużym wyzwaniem. Nie znosimy pakowania, ale z drugiej strony to idealny czas na pozbycie się niechcianych, nieużywanych rzeczy.

Ile razy było tak, że zabierałaś się za porządkowanie piwnicy czy strychu, ale wszelkie próby sprzątania kończyły się równie szybko, co zaczęły? Przeprowadzka wymusza na nas zrobienie porządku. Przecież nie będziesz pakował wszystkich rzeczy. Po pierwsze, dlatego, że zajmuje to za dużo czasu. Po drugie, nie ma sensu zabierać starych, niepotrzebnych, często zniszczonych przedmiotów do nowego mieszkania i zaśmiecać z kolei nowe miejsce. Podczas pakowania rzeczy, wybierz te, które chcesz wyrzucić. Odłóż te, które możesz oddać. Z pewnością sterta przedmiotów się zmniejszy.

Kolejną kwestią jest pakowanie rzeczy. Pokładź je w kartony. Każdy z nich dokładnie opisz, aby potem nie było problemu ze zidentyfikowaniem jego zawartości. Najlepiej pakuj rzeczy według pokoi. Warto również umieścić informację, z jakiej części mieszkania pochodzi dany karton, abyś w przyszłości wiedziała, gdzie jego zawartość powinna trafić. Wówczas łatwiej będzie Ci rozpakować rzeczy w nowym miejscu.

Zadbaj o odpowiednie zabezpieczenie przedmiotów, aby w trakcie ich przewożenie nic im się nie stało. Przydadzą się folie bąbelkowe. Nietypowe rzeczy o wielkich gabarytach, możesz owinąć stretchem. Przydadzą się również gazety, aby usztywnić i zabezpieczyć łatwo-tłukące przedmioty. Do tego celu możesz wykorzystać również inne rzecz, np. ręczniki. Przełóż nimi talerze, poowijaj kieliszki.

Zapoznaj się z naszą ofertą przeprowadzek w Piasecznie