Warszawa centrum

Warszawa centrum

Nazwa:  Gmina Warszawa – Centrum. To dawna nazwa, dzisiaj już niefunkcjonująca.

Położenie:  Jak sama nazwa wskazuje jest to „serce” Warszawy, czyli tam, gdzie tętni miejskie życie. Terytorium obejmowało 7 dzielnic.

Demografia:  Według dostępnych informacji – powierzchni wynosiła 122 km2, a liczba mieszkańców oscylowała wokół 1 miliona.

Główne zabytki:  Niewątpliwie należą do nich: Zamek Królewski, Pałac Kultury i Nauki, Pałac w Wilanowie, łazienki Królewskie, Pałac Prezydencki, Archikatedra św. Jana Chrzciciela itp.

Główne atrakcje i kultura:  Mimo, że oficjalnie Warszawa Centrum już nie istniej (została podzielona na inne dzielnice), to pewne atrakcje i miejsca pozostają, obok których nie można przejść obojętnie. Koniecznie należy zwrócić uwagę na Muzeum Narodowe, oraz stare Miasto. Warszawska syrenka i kolumna Zygmunta jest tutaj charakterystyczną, znana ozdobą. Dla miłośników historyki dobra wiadomość – warto odwiedzić Muzeum Historyczne i poznać dogłębniej przeszłość miasta. Do atrakcji należy również ogród zoologiczny i stadion narodowy.

Przyroda:  Centrum Warszawy, czyli zdecydowanie tereny głównie miejskie, przemysłowe.

Opis:  Gmina Warszawa – Centrum została utworzona 19 czerwca 1994 roku. Już w 2002 roku, a dokładniej 27 października ją zniesiono.  Warszawa Centrum obejmowała aż 7 dzielnic. Były to: Mokotów, Ochota, Praga – Południe, Praga – Północ, Śródmieście, Wola, Żoliborz.

Ciekawostka: W czasach funkcjonowania Gminy Warszawa Centrum burmistrz był prezydent miasta Warszawy. Co ciekawe, zostawał on wybierany i odwoływany przez radę gminy. Okazuje się, że panowały wówczas w ogóle inne zasady. Nie robiono tego jak obecnie – poprzez wybory bezpośrednie, ani również nie przez wszystkich radnych miasta Warszawy.

Usługi

W dzielnicy Warszawa Centrum świadczymy pełen zakres usług przeprowadzkowych.

Sprawdź: przeprowadzki Warszawa Centrum

Nie zwlekaj! Zadzwoń: 512-443-960 lub napisz emaila: biuro@przeprowadzki-tom.pl

Mapa dzielnicy Warszawa Centrum