kobieta kartony przeprowadzkaOpuściłaś stare mieszkanie i pomału urządzasz się w nowym miejscu? To też trochę potrwa. Są jednak pewne rzeczy, które powinnaś zrobić już na początku.

Zakup mieszkania czy domu to początek nowego życia. Nowe miejsce, własne cztery kąty, nowi sąsiedzi. Zanim rozpoczniesz tutaj życie, musisz się urządzić w nowym miejscu. Oto rzeczy, o których nie wolno Ci zapomnieć!

Bez względu na to, jakie mieszkanie czy dom kupujesz – nowe czy z rynku wtórnego, wymaga ono odrobiny odświeżenia. Poza tym zapewne zechcesz je dostosować do swoich upodobań. Na to też potrzeba czasu, ale jeśli zależy Ci na tym, aby przeprowadzka poszła szybko – ogranicz się po prostu do kilku zabiegów, które nadadzą mieszkaniu nowego charakteru. Ty poczujesz się w nim przytulnie.

Zacznij od wymiany zamków. Nigdy nie wiesz, kto miał wcześniej dostęp do kluczy. Może agent nieruchomości, poprzedni właściciele albo członkowie ich rodziny. Dlatego lepiej dmuchać na zimne. Wymiana zamków sprawi, że będziesz mogła czuć się bezpiecznie. Wymianę zamków uważa się za pierwszą i podstawową zmianę w nowym domu.

Pamiętaj również o gruntownych porządkach. Chociaż dobrą praktyka jest opuszczanie posprzątanego mieszkania – w praktyce różnie to bywa. Okazać się może, że w szafkach znajdą się pozostawione, zapomniane przetwory czy inne liczne ślady po byłych lokatorach. Zabierz się za ich usuwanie.

Kolejnym etapem jest malowanie ścian i sufitów. Mieszkania może wymagać odświeżenia albo po prostu chcesz przemalować je na taki kolor, który bardziej Ci odpowiada. To dobry czas, aby podjąć się takich prac. Wówczas będziesz mogła na dobre zając się urządzaniem wnętrza, w taki sposób, w jaki Ci to będzie odpowiadało. W końcu teraz urządzasz własne cztery kąty, więc wyraź siebie w każdym wnętrzu.