Poradnik

Nigdy nie jest za wcześnie, żeby rozpocząć pakowanie. Właściwy margines czasowy pozwoli nam skompletować pełną gamę materiałów pakujących i zabezpieczyć wszystkie przedmioty z należytą troską.

Nie starajmy się zmieścić całego swojego dobytku w jednym wielkim kartonie. Starajmy się pakować rzeczy ciężki w stosunkowo małych opakowaniach, aby przenoszenie ładunku nie sprawiało nam trudności. Prosta zasada mówi, że jeżeli mamy jakiekolwiek problemy z podniesieniem kartonu to jest on po prostu przeładowany.

Najbardziej uniwersalnym środkiem służącym do pakowania naszego wyposażenia są opakowania kartonowe. Nasza firma zapewnia swoim klientom dostawe takich opakowań przed planowanym pakowaniem.

Postaraj się, aby rzeczy delikatne zostały spakowane w sposób dokładny i rozważny. Każdy element podatny na uszkodzenia mechaniczne powinien być zawinięty w oddzielne opakowanie. Postaraj się także, aby wolne przestrzenie pomiędzy delikatnymi przedmiotami zostały wypełnione, zmniejszając sposobność do przemieszczania się przedmiotów.

Podczas pakowania pamiętaj o dokładnym opisywaniu zawartości każdego kartonu. Jeżeli w kartonie znajdują się rzeczy tłukące bądź delikatne, pamiętaj o jego należytym oznakowaniu. Trochę więcej wysiłku podczas pakowania pozwoli zaoszczędzić sporo czasu i nerwowych poszukiwań podczas rozpakowywania.

Możesz przyśpieszyć proces przeprowadzki wydzielając jedno pomieszczenie na ustawienie w nim kartonów i opakowań. Pamiętaj, aby było to miejsce stosunkowo blisko drzwi wejściowych.

Lustra.
Zacznij od naklejenia na powierzchni lustra taśmy w kształcie litery X. Uniemożliwi to rozpadnięcie się lustra w przypadku stłuczenia podczas transportu. Owiń wszystkie krawędzie materiałem izolującym, aby uniemożliwić obtłuczenie się krawędzi. Całość umieść w kartonowym opakowaniu, wypełnionym papierem gazetowym.

Obrazy.
Owiń dokładnie cały obraz w papier gazetowy i zabezpiecz od zewnątrz opakowaniem tekturowym. Zamiast tego możesz posłużyć się folią bąbelkową, która idealnie zabezpiecza delikatne przedmioty. Postaraj się znaleźć dostosowane rozmiarami opakowanie, którego wolne przestrzenie wypełnij starymi gazetami bądź gąbką. Jeżeli obraz jest osłonięty szybą, pamiętaj o naklejeniu taśmy klejącej w kształcie litery X.

Szkło
Przygotuj dużą ilość papieru pakowego o wymiarach odpowiadających rozmiarom talerzy. Układaj naczynia pionowo jedno obok drugiego przekładając je każdorazowo papierem. Dla zachowania stabilności naczyń wewnątrz opakowania, wypełnij wolne przestrzenie pogniecionymi gazetami. Oprócz niezbędnych materiałów, będziesz potrzebował również mnóstwo cierpliwości. Każdą część zastawy powinieneś zawinąć w folię bąbelkową lub ewentualnie papierem gazetowym. Należy owijać naczynia w ten sposób, aby papier nie stracił do końca „sprężystości”, która umożliwi lepszą amortyzację.

AGD
Rozpoczynamy rozmrażanie co najmniej jeden dzień przed przeprowadzką. Urządzenia powinny być osuszone i wywietrzone w celu uniknięcia rozchodzenia się przykrego zapachu na pozostałe meble. Na czas transportu wszelkie elementy wyposażenia wnętrza komory chłodzącej powinny zostać zdemontowane w celu uniknięcia obijania się o powierzchnię ścian. Ze względu na konstrukcję agregatu chłodzącego, lodówki i zamrażarki przewozimy zawsze w pozycji pionowej.

Rośliny
Rośliny domowe wymagają specjalnego traktowania podczas przeprowadzki. Należy ograniczyć do minimum skutki wpływu na rośliny warunków atmosferycznych. Przebywanie w temperaturze poniżej 2 i powyżej 35 stopni Celsjusza dłużej niż godzinę zabija większość roślin. Dla utrzymania stabilnych warunków rośliny powinny być dokładnie owinięte folią strech, która doskonale izoluje i zabezpiecza przed wpływem temperatury i wilgotności. pomieszczenia na samym końcu i w pierwszej kolejności wnoszone do nowego lokal.