Herb, flaga
Herb składa się z dwóch części. Po prawej stronie znajduje się wizerunek orła białego w koronie na czerwonym tle. W lewym polu górnym polu widnieje zielony liść topoli na żółtym tle. W dolnym rogu umieszczony jest mur z czerwonej cegły. Herb miasta został zatwierdzony w 1987 roku.

Położenie
Miasto należy do aglomeracji warszawskiej. Położone jest ok 10 km od stolicy.

Demografia
Miasto liczy ok 32 tys. mieszkańców.

Główne zabytki
Nie ma tutaj zbyt wielu zabytków. Do najważniejszych należą wille. Pochodzą one kolejno z lat 1918, 1920 oraz 1925. Warto również zobaczyć zespół budowlany, w tym willę „Arkadię”.

Główne atrakcje i kultura
Główny ośrodkiem kulturalnym jest tutaj Miejski Ośrodek Kultury. Zlokalizowany jest on w dwóch miejscach. W zabytkowej willi „Alina” oraz w budynku trybuny głównej. Tam też jest dobrze wyposażona sala widowiskowa. Dzięki temu możliwe jest organizowanie cyklicznych imprez w mieście. Są to: Ogólnopolski Festiwal Piosenki Musicalowej, Festiwal Muzyki Chóralnej, Obchody rocznic Powstania Warszawskiego itp. Znajduje się tutaj również Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejskie Centrum sportu i Rekreacji. Działają również dwa kluby piłkarskie.

Przyroda
Ząbki maja obszar ponad 11 km2. Użytki leśne stanowią prawie 26%. Ogólna powierzchnia lasów na terenie gminy wynosi prawie 284 ha. Wynika z tego, że miasto stanowi jedynie 1,16% procent powiatu.

Opis
Pierwotnie nazwa miejscowości brzmiała Wola Zamkowa. Okazuje się jednak, że sama osada ma korzenie znacznie dłuższe. To znaczy, że źródła pokazują, iż istniała ona już w XVI wieku. Prawa miejskie Ząbki otrzymały w 1967 roku. Pierwsze bloki mieszkalne powstały tutaj po 1969 roku.

Ciekawostka
Ząbki mają 11 przychodni zdrowia, w tym jedna publiczną. Na każdą z nich przypada ok. 2900 pacjentów.

 

Usługi

W Ząbkach świadczymy pełen zakres usług przeprowadzkowych.

 

Sprawdź: przeprowadzki Ząbki

Nie zwlekaj! Zadzwoń: 512-443-960 lub napisz emaila: biuro@przeprowadzki-tom.pl