Położenie
Wola położona jest po zachodniej stronie Wisły.
Demografia
Liczba mieszkańców Woli wynosi ponad 138 tys. osób
Pobliskie dzielnice
Wola graniczy z kilkoma dzielnicami: Bemowem, Żoliborzem, Śródmieściem, Ochotą, Włochami.
Główne zabytki
Na terenie woli znajduje się kilka zabytków. Są to: Zakład Platerniczy Norblinów, Elektrownia Tramwajów Miejskich, Browar Haberbuscha, gazownia warszawska, dworzec kolejowy Warszawa – Główna z Muzeum Kolejnictwa, fragmenty murów getta, pałacyk Biernackich, pałacyk Bogusławskiego, pole elekcyjne na Woli, kościoły i świątynie oraz cmentarze. Znajdują się tutaj również kościoły rzymskokatolickie, ale również cerkiew prawosławna pw. Św. Jana Klimaka, kaplica Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich itp.
Główne atrakcje i kultura
Znajdują się tutaj muzea: Muzem Kolejnictwa oraz Muzeum Powstania Warszawskiego.
Opis
Wola ma ciekawą przeszłość. W XVII w. na polach wolskich odbywały się wybory kolejnych królów polskich. Smutnym faktem jest to, że w czasie powstania warszawskiego ludność cywilna Woli była masowo mordowana przez wojska niemieckie. Obecnie Wola jest jedną z 18 jednostek pomocniczych miasta Warszawy. Tablice rejestracyjne dzielnicy rozpoczynają się od liter WY.
Wola w filmie
Na Woli rozgrywa się akcja kilku filmów. Są to „Pokolenie” Andrzeja Wajdy, „Spotkanie ze szpiegiem” Jana Batorego oraz serialu „Miodowe lata”. Co ciekawe, liceum im. gen. Sowińskiego jest sceną dla wielu produkcji telewizyjnych nie tylko polskich, ale również zagranicznych. Wola występuje również w literaturze. Mowa tutaj o „Bazie Sokołowskiej” autorstwa Marka Hłaski. Jest to opowiadanie mówiące o kierowcach pracujących w bazie na Woli.
Usługi
W dzielnicy Warszawa Wola świadczymy pełen zakres usług przeprowadzkowych.