Ursynów herb

Ursynów herb

Herb, flaga

Herb Ursynowa jest niezwykle ciekawy. Znajduje się tutaj brama zamkowa. Widać tutaj dwie symetrycznie umieszczone wieże. Nad bramą znajduje się patron Ursynowa, którym jest niedźwiedź. Trzyma on w ręku różę. Obecny herb Ursynowa to nawiązanie do herbu Rawicza Juliana Ursyna Niemcewicza. Dolna cześć tła jest zielona. Czerwona brama znajduje się na żółtym tle.  Projekt herbu to pomysł specjalistów.

Położenie

Położony jest w południowej części Warszawy. Dzielnica ma powierzchnię ok. 43 km2.

Demografia

Liczba ludności Ursynowa wynosi ponad 149 tys. osób.

Pobliskie dzielnice

Ursynów od południa graniczy z wieloma dzielnicami. Są to: Piaseczno, Konstancin – Jeziorna i Lesznowola.

Główne zabytki

Do najważniejszych zabytków Ursynowa należy: Kościół św. Katarzyny, Pałac „Ursynów”, Kościół Wniebowstąpienia Pańskiego, kościół św. Tomasza Apostoła

Główne atrakcje i kultura

Zdecydowanie warto zwiedzić Park Kultury na Powsinie, pojechać nad Jezioro Jerozolimskie, wybrać się do Ogrodu Botanicznego Polskiej Akademii Nauk. Zobaczyć można również pomnik Męczenników Terroru Komunistycznego 1944 – 1956.

Przyroda

Na terenie Ursynowa znajdują się aż trzy rezerwaty przyrody. Są to: Las Kabacki im. Stefana Starzyńskiego i Skarpa Ursynowska oraz park im. Romana Kozłowskiego. To właśnie tutaj znajduje się Głaz Ursynowski, czyli największy głaz narzutowy na terenie Warszawy. Jego obwód wynosi 9,6 m. Co ciekawe, przy ul. Nowoursynowskiej rośniej najstarszy dąb w województwie mazowieckim. Nazywa się Mieszko I.

Opis

Ursynów to największy zespół osiedlowy w Warszawie. Dzielnica zmienia jednak powoli swój charakter, dzięki temu, że powstają tutaj liczne centra handlowe, ale również miejsca rozrywkowe czy instytucje publiczne. Od 1980 roku działają tutaj drużyny harcerskie.

Usługi

W dzielnicy Warszawa Ursynów świadczymy pełen zakres usług przeprowadzkowych.

Sprawdź: przeprowadzki Warszawa Ursynów

Nie zwlekaj! Zadzwoń: 512-443-960 lub napisz emaila: biuro@przeprowadzki-tom.pl

Mapa