Położenie
Lewobrzeżna część Warszawy to właśnie miejsce położenia tej dzielnicy. Ogólna powierzchnia wynosi ponad 9 km2.
Demografia
Liczba mieszkańców wynosi ok. 58 tys. osób.
Dzielnice
Ursus graniczy z kilkoma dzielnicami. Od zachodu jest to Piastów, od północy – Bemowo, Włochy oraz Ożarów Mazowiecki. Wschodnim sąsiadem są Włochy, a z południa – gmina Michałowice
Główne zabytki
Nie ma tutaj charakterystycznych, ważnych zabytków. Warto zwrócić jednak uwagę na Pomnik Czerwca 1976. Jest on autorstwa Leszka Nadstawnego i znajduje się przed Urzędem Dzielnicy Ursus.
Przemysł
Ursus przede wszystkim kojarzony jest z Zakładami Mechanicznymi „Ursus”. Fabryka powstała w 1923 roku. W latach wojny Niemcy przejęli fabrykę i zaczęli produkować tam broń. Jednak tuż po wojnie w zakładach zaczęto prace nad produkcją ciągnika rolniczego. Oparty był on na projekcie niemieckiego ciągnika o nazwie LanzBuldog. Dzięki temu miejscowość zaczęła się na nowo rozwijać.
Przyroda
Znajdują się tutaj 3 parki. Mowa tutaj o: Czechowickim, Hassów i Achera.
Opis
W latach 1952 – 1977 Ursus był samodzielnym miastem. Funkcjonował wówczas pod nazwą Czechowice. Obecnie Ursus jest jedną z najmniejszych dzielnic Warszawy ze względu na powierzchnię. Jednak jej gęstość zaludnienia jest wyższa niż ta średnia szacowana dla Warszawy. W 1977 roku Ursus został włączony do stolicy. Co ciekawe, istniała konieczność pozmieniania nazw niektórych ulic, aby uniknąć ich zdublowania. W obrębie Warszawy nie mogło być przecież dwóch ulic o takich samych nazwach.
Ursus w filmie
Nakręcono tutaj w 1977 roku propagandowy, dokumentalno – edukacyjny film „Ludzie dobrej woli”. Przedstawiał on historię i dzieje Zakładów Mechanicznych Ursus.
Usługi
W dzielnicy Warszawa Ursus świadczymy pełen zakres usług przeprowadzkowych.
Sprawdź: przeprowadzki Warszawa Ursus
Nie zwlekaj! Zadzwoń: 512-443-960 lub napisz emaila: biuro@przeprowadzki-tom.pl
Mapa dzielnicy Warszawa Ursus