Piaseczno godło

Piaseczno godło

Nazwa

Ma proste pochodzenie. Wzięła się od położenia. Są tutaj piaszczyste gleby nad brzegiem rzeki Jeziorki.

Herb, flaga

W herbie Piaseczna występuje baran, stąpający po zielonych pagórkach. Przedstawiony jest on na czerwonym polu. Herb ten należy do najstarszych. Co ciekawe, pieczętowały się nim niektóre rody mazowieckie. Flaga natomiast składa się z dwóch pasów – czerwonego i zielonego. Ideą flagi jest odzwierciedlanie barw herbu Piaseczna. Flaga jest symbolem zarówno miasta jak i gminy.

Położenie

Miasto położone jest w odległości 17 km od centrum Warszawy. Taka lokalizacja korzystnie wpływa na rozwój budownictwa.

Demografia

Liczba ludności wynosi ponad 47 tys. osób. Rozwój miasta przyczynia się do szybkiego wzrostu liczy mieszkańców.

Główne zabytki

Na terenie Piaseczna znajdują się takie zabytki jak: zespół kościoła pw. Św. Anny, ratusz z lat 1823 – 1824, cmentarz parafialny, cmentarz żydowski, dworzec Piaseczyńskiej Kolei Wąskotorowej oraz Mykwa – czyli dawna rytualna łaźnia żydowska.

Paiseczno flaga

Paiseczno flaga

Główne atrakcje i kultura

W mieście działa Centrum Kultury, gdzie odbywają się różnorodne wydarzenia kulturalne. Najważniejszymi wydarzeniami są: Piaseczyński Zlot Piosenki Różnej, Open Hard Core Fest. Działa tutaj również biblioteka, powstała w 1947 roku.

Opis

Pierwsze wzmianki o Piasecznie sięgają XIII wieku. Piaseczno było w drugiej połowie XVI wieku miastem królewskim Korony Królestwa Polskiego. Prawa miejskie miasto uzyskało w 1429 roku. Na terenie miasta funkcjonuje wiele mediów lokalnych: są to prasa, telewizja internetowa, portale informacyjne, radia internetowe itp.  Od 1952 roku Piaseczno zostało miastem powiatowym, co znacznie je wyróżniło na tle innych, podobnych miast. Tablice rejestracyjne zaczynają się od liter WPI.

Usługi

W Piasecznie oferujemy pełen zakres usług przeprowadzkowych.

Sprawdź: przeprowadzki Piaseczno

Nie zwlekaj! Zadzwoń: 512-443-960 lub napisz emaila: biuro@przeprowadzki-tom.pl

Mapa