Otwock herb

Otwock herb

Nazwa

Związana jest z dawną, centralną siedzibą dóbr otwockich. Nazwa pojawia się w wielokrotnie w XV-wiecznych dokumentach.  W ciągu lat zmieniała się i poddawana była transformacjom.

Herb, flaga

Współczesny herb jest ciekawy. Składa się z dwóch części. W prawym polu na czerwonym tle znajduje się prawa polowa białego orła w złotej koronie. W lewym polu na żółtym tle znajduje się połowa szarego kielicha. Wypełza z niego zielona żmija. Ciekawostką jest fakt, że herb figuruje na pieczęciach miejskich od 1927 roku.

Położenie

Otwock ma obszar ponad 47 km2. Prawie 30% są to użytki rolne, a 23% to użytki leśne.

Demografia

Liczba ludności Otwocka to ponad 45 tys. osób.

Główne zabytki

Otwock obfituje w różne ciekawe miejsca. Warto zobaczyć tutaj ratusz z końca lat 20. XX w., kościół św. Wincentego à Paulo, obserwatorium magnetyzmu ziemskiego, obraz Matki Boskiej Swojczowskiej, cmentarz żydowski. W Otwocku znajduje się również wiele domów i willi zabytkowych, które nie mogą umknąć uwadze odwiedzających.

Główne atrakcje i kultura

W mieście działa Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego. Działają tutaj również kluby piłkarskie. Mieści się tutaj również siedziba Zespołu Mazowieckich Parków Krajobrazowych oraz Muzeum Ziemi Otwockiej.

Przyroda

Znaczną cześć miasta to lasy i grunty rolne, co przyczynia się do aktywnego wypoczynku. W Otwocku znajduje się również Zespół Mazowieckich Parków Krajobrazowych.

Opis

Otwock otrzymał prawa miejskie w 1916 roku. Tablice rejestracyjne tego miasta rozpoczynają się od liter WOT. Miasto już w XIX wieku zaistniało głównie, jako miejscowość sanatoryjna i uzdrowiskowa. Przyczyniła się do tego budowa Kolei Nadwiślańskiej. Na terenie miasta działają cztery telewizje regionalne. Jest tutaj również dwutygodnik, tygodnik, a nawet portal internetowy.

Usługi

W Otwocku świadczymy pełen zakres usług przeprowadzkowych.

 

Sprawdź: przeprowadzki Otwock

Nie zwlekaj! Zadzwoń: 512-443-960 lub napisz emaila: biuro@przeprowadzki-tom.pl

Mapa