Mokotów herbNazwa
Pochodzi od imienia właściciela wsi – Mokot.

Herb, flaga
związany jest z legendą o księżnej Izabeli Lubomirskiej, która była właścicielką osiemnastowiecznej posiadłości. Herb Mokotowa odzwierciedla kształt tarczy i korony, która znajdowała się prawdopodobnie nad wejściem do wspomnianej posiadłości. Dodatkowym elementem jest wstęga w barwach Warszawy. Przepasany jest nią herb.

Położenie
Jest to dzielnica Warszawy, położona w południowej części miasta. Powierzchnia dzielnicy wynosi 35,42 km2.

Demografia
Liczba ludności wynosi ponad 218 tys. osób

Pobliskie dzielnice
Mokotów sąsiaduje z wieloma dzielnica. Od północy jest to Ochota, Śródmieście, Praga – Południe. Od południa – Ursynów, Wilanów, od wschodu – Wawer. Od zachodu Mokotów sąsiaduje z Włochami.

Główne atrakcje i kultura
Znajduje się tutaj sporo ciekawych miejsc: Rogatki Mokotowskie, Pole Mokotowskie, Jeziorko Czerniakowskie, Telewizja Polska, Polskie Radio, Wytwórnia filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Na Mokotowie działa także klub sportowy Gwardia Warszawa, Klub sportowy Warszawianka. Jest tu również tor łyżwiarski Stegny.

Przyroda
Mokotów to dzielnica mieszkalna z dużą ilością parków i zieleni. Najbardziej znane z nich to Pole Mokotowskie. Jest tam również sporo zbiorników wodnych.

Opis
Zabudowa Mokotowa jest różnorodna. Są tutaj wille, ale również pozostałości po przemyśle w tej dzielnicy. Wieś „Mokotowo” po raz pierwszy pojawiła się w dokumentach w 1367 r. W 1916 roku wydano rozporządzenie, na mocy, którego w całości włączono Mokotów do Warszawy. Ciekawostką jest fakt, że tablice rejestracyjne rozpoczynają się liter WE. Interesujący może być również fakt, że początek miała Piaseczyńska Kolej Wąskotorowa.

Usługi

Na Mokotowie świadczymy pełen zakres usług przeprowadzkowych.

 

Sprawdź: przeprowadzki Warszawa Mokotów

Nie zwlekaj! Zadzwoń: 512-443-960 lub napisz emaila: biuro@przeprowadzki-tom.pl