Łomianki flaga

Łomianki flaga

Nazwa

Pochodzi ona od słów: łominy, łomna. Słowa te oznaczają miejsca, gdzie naniesione zostały drzewa przez wylewy rzeki. Nazwa ta może oznaczać też równiny z wykrotami po wykarczowanym lesie.

Herb, flaga

ustanowione zostały w 2009 roku. Aktualny herb jest drugim herbem w historii miasta. Flaga wygląda podobnie do herbu. Na czerwonym tle skrzyżowane są dwie srebrne strzały. Przechodzą one przez złoty pierścień korony.

Położenie

Miasto znajduje się 14 km od Warszawy. Powierzchnia miasta wynosi 8,4 km2.

Łomianki herb

Łomianki herb

Demografia

Liczba ludności wynosi ok 17 tys. mieszkańców. Pod względem wielkości liczby ludności miasto jest 37 z województwa mazowieckiego.

Główne zabytki

Łomianki nie posiadają zbyt wielu zabytków. Należą do nich jedynie wille, wpisane do rejestru zabytków nieruchomych.

Główne atrakcje i kultura

Na terenie Łomianek znajduje się Biblioteka Publiczna, Dom Kultury oraz Integracyjne Centrum Dydaktyczno – Sportowe. To właśnie tutaj odbywają się imprezy, koncerty itp. Łomianki posiadają także kluby sportowe.

Przyroda

Łomianki w znacznej części leżą na terenie zalewowym.

Opis

Tereny te były już zamieszkane w X-XI wieku. Pierwsza wzmianka pisana pochodzi jednak z 1418 roku. Prawa miejskie Łomianki uzyskały w 1989 roku. Do 1998 roku miasto administracyjnie należało do województwa warszawskiego. Ciekawostką jest fakt, że na terenie Łomianek wychodzi bezpłatna prasa lokalna. Jest to dwutygodnik „Gazeta Łomiankowska.pl”. Istnieje również niezależny miesięcznik „Łomianki.info”. Bez problemu można tutaj nabyć prasę wydawaną w stolicy. Tablice rejestracyjne miasta rozpoczynają się od liter WZ. Warto zauważyć, że Łomianki posiadają własną komunikację miejską, która obsługuje różne linie autobusowe.

Usługi

W dzielnicy Warszawa Bemowo świadczymy pełen zakres usług przeprowadzkowych.

Sprawdź: przeprowadzki Łomianki

Nie zwlekaj! Zadzwoń: 512-443-960 lub napisz emaila: biuro@przeprowadzki-tom.pl

Mapa