LegionowoNazwa

Miasto otrzymało nazwę Legionowo w 1919 roku na wniosek Bolesława Roi.

Herb, flaga

W herbie Legionowa znajduje się orzeł oraz krzyż półtrzecia. Korona na głowie orła podkreśla wojskową tradycję miasta. Sama jego postać odnosi się do godła państwowego z 1919 roku. Dominują tutaj barwy czerwone, białe i niebieskie. Biel i czerwień to nawiązanie do barw narodowych, kolor niebieski – symbolizuje pokój. Herb został uchwalony przez Rade Miasta w roku 2000.

Położenie

Legionowo położone jest w Kotlinie Warszawskiej, a dokładnie ok. 22 km na północ od Warszawy. Miasto należy do aglomeracji warszawskiej. Miasto znajduje się w centrum województwa mazowieckiego. Miasto ma powierzchnię 14 km2.

Demografia

Legionowo to szóste miasto, jeśli chodzi o liczbę mieszkańców w województwie mazowieckim. Co ciekawe, to pierwsze miasto w Polsce pod względem gęstości zaludnienia. Liczba ludności wynosi ok 54 tys.

Główne zabytki

Do zabytków Legionowa należą: willa Orawka, willa Bratki, zespół willowo – parkowy „Kozłówka” oraz budynek koszar. Na terenie miasta znajduje się również wiele tablic pamiątkowych.

Główne atrakcje i kultura

Legionowo ma interesująca architekturę. Znajdują się liczne wille i domy, wybudowane w okresie międzywojennym. Niosą one nie tylko piękno, ale również mnóstwo historii.  Do ważnych budynków nalezą równie: ratusz miejski, Stadion miejski, Rynek Miejski z fontanną itp.

Przyroda

Legionowo leży w przepięknej okolicy. Ze wszystkich stron miasto to okalają lasy. Powiat leży pomiędzy Wisła a Narwią. Znajduje się tutaj również Zalew Zegrzyński – sztuczny akwen.

Opis

Legionowo leży na szlakach komunikacyjnych, które łączą Warszawę z Gdańskiem. Miasto zostało założone prawdopodobnie już w XIX wieku.

Usługi

W Legionowie oferujemy pełen zakres usług przeprowadzkowych.

 Sprawdź: przeprowadzki Legionowo

Nie zwlekaj! Zadzwoń: 512-443-960 lub napisz emaila: biuro@przeprowadzki-tom.pl

Mapa