Grodzisk Mazowiecki herb

Grodzisk Mazowiecki herb

Herb, flaga: Przedstawia dwa srebrne groty strzał na czerwonym polu. Ciekawy jest fakt, że wzorowany jest on na herbie rodowym rodziny Mokronoskich.

Położenie: Grodziska Mazowiecki położony jest ok 50 km od Warszawy. Ma powierzchnię 13,19 km2. Ciekawe jest to, że w XIX i XX wieku miasto było ośrodkiem letniskowym. Pozostały po tym piękne wille, które możemy podziwiać do dziś.

Demografia: Miasto liczy ok 30 tys. mieszkańców

Główne zabytki:  Grodzisk Mazowiecki posiada wiele zabytków wpisanych do rejestru nieruchomości. Należą do nich: kościół parafialny pw. Św. Anny, kaplica p.w.  Świętego Krzyża, cmentarz żydowski, dworzec kolejowy, zespół willi, dwór „Dworek Skarbków”, willa Haberlego, dom drewniany przy ul. Okulickiego 11 itp. W mieście znajduje się wiele pomników m.in.: kolejarza, Józefa Chełmońskiego, Wolności, Leopolda Okulickiego, oraz tablice z myślami Jana Pawła II. Warto zobaczyć również wspominane wille z przełomu XIX i XX wieku.

Główne atrakcje i kultura:  Do innych atrakcji dostępnych w mieście należy Centrum Kultury Gminy. Znajdują się tam kawiarnie, sala kinowa, kręgielnie, stoły do bilarda itp. Działają tutaj różnorodne kluby sportowe. Znajduje się tutaj Grodziska Hala Sportowa i kryta Pływalnia Miejska. Na terenie Grodziska Mazowieckiego działa Radio Bogoria, telewizja internetowa GTV Twoja okolica oraz lokalna pras.

Przyroda: Na terenie miasta znajdują się tereny rekreacyjne. Należą do nich Stawy Walczewskiego, Stawy Goliana, Park im. Hr. Skarbków, Park „Kruszynka”, a także Jezioro Kniaziówka.

Opis: Miasto uzyskało prawa miejskie w 1522 roku. Tablice rejestracyjne miasta zaczynają się od liter WGM. Ciekawostką jest fakt, że Danfoss jest największym zakładem pod względem zatrudnienia i obrotów.

Usługi

W Grodzisku Mazowieckim świadczymy pełen zakres usług przeprowadzkowych.

Sprawdź: przeprowadzki Grodzisk Mazowiecki

Nie zwlekaj! Zadzwoń: 512-443-960 lub napisz emaila: biuro@przeprowadzki-tom.pl

Mapa Grodziska Mazowieckiego