Nazwa: Wcześniej obowiązywała nazwa Gościsław bądź Gościesław. Odnosi się ona prawdopodobnie do imienia jej pierwszego właściciela. Na datę założenia wskazuje się pierwotnie nawet IX w.

Położenie: Gocław znajduje się ok. 6 km od centralnej Warszawy. Powierzchnia terenu wynosi 4,1 km2. Znajdują się tutaj również tereny zalewowe. Obejmują one obszar pomiędzy brzegiem Wisły a wałem, który ma za zadanie zapobiegać napływowi wody. Występujące tutaj zalewy są zarówno stałe jak i okresowe.

Demografia: Osiedle to zamieszkuje ok. 50 tys. mieszkańców.

Główne atrakcje i kultura: Warto tutaj odwiedzić Park nad Balatonem. Ciekawostką, wartą obejrzenia jest z pewnością rzeźba Kota Niezależnego Cyryla. Wrażenie robi również nocna panorama Gocławia. Chociaż za dnia jest równie piękna.

Przyroda: Osiedle w całości jest położone na obszarze Doliny Środkowej Wisły. Teren jest łagodny. W tym przypadku jedynie sztuczne nasypy osiągają większe wysokości.

Komunikacja: Główną siec komunikacji miejskiej stanowią tutaj autobusy. Trwają jednak prace nad wybudowaniem linii tramwajowych.

Szkoły: Na terenie Gocławia znajduje się 5 Szkół podstawowych i 3 Gimnazja.

Opis: Gocław to część dzielnicy Praga- Południe w Warszawie. W je skład wchodzą dzielnice: Iskra, Jantar, Orlik, Wilga, Kępa Gocławska oraz Przyczółek Grochowski. Z podziału wytyczonego przez Miejski system Informacji wynika, iż osiedle ma 410,5 ha powierzchni. Głównym akwenem wodny Gocławia jest rzeka Wisła. Co ciekawe, stanowi ona południową granicę. Tablice rejestracyjne rozpoczynają się od liter: WF.

Ciekawostka: znajduje się tutaj zespół osiedli mieszkaniowych. Ich nazwy odnoszą się do historii polskiego lotnictwa. W tych blokowiskach znajduje się ok. 300 lokali, zamieszkałych przez 13 tys. osób.

 

Sprawdź: przeprowadzki Gocław

Nie zwlekaj! Zadzwoń: 512-443-960 lub napisz emaila: biuro@przeprowadzki-tom.pl

Mapa