Nagłe zmiany nie są dobre dla nikogo. Szczególnie źle znoszą je dzieci. Jednak w takim przypadku, jak przeprowadzka są one nieuniknione. Co powinnaś zrobić? O ile to możliwe, do przeprowadzki należy dziecko przygotowywać już wcześniej. W przypadku nagłych zmian – powinna pomóc rozmowa. Jeśli nie masz czasu na odbycie rozmowy ze swoją pociechą już prędzej – zrób to w dzień przeprowadzki. Chaos i ogólne zamieszanie niezbyt dobrze wpływa na samopoczucie dziecka. Postaraj się jak najlepiej zapanować nad wszechobecnym bałaganem. To uspokoi nie tylko Ciebie, ale przede wszystkim Twoje dzieci.

Szczera rozmowa pomoże mu, przynajmniej po części zrozumieć sytuację i to, co się wokół niego dzieje. Poczuje się pewniej. Dobrym pomysłem jest również zaangażowanie dziecka w przeprowadzkę. Powierz mi proste zadania, takie jak np. pakowanie własnych zabawek.

Pamiętaj jednak, że jedna rozmowa to może być za mało. Czasami konieczne jest przeprowadzenie ich więcej w krótkich odstępach czasu, aby dziecko zrozumiało sytuację. Odpowiadaj na wszystkie jego pytania, nawet te najbardziej banalne. Najważniejsze to mów szczerze. Opowiedz, co się dzieje w starym domu. Pozwól zdecydować o wyborze koloru ścian, dywanu do nowego pokoju. Dzięki temu będzie miało poczucie, że liczysz się z jego zdaniem i poczuje się ważne.

Kluczem do sukcesu jest odpowiednie zorganizowanie przeprowadzki. Pomoże Ci w tym profesjonalna firma przeprowadzkową, która zrobi to szybko i sprawnie.

Sprawdź naszą ofertę przeprowadzek na ternie Ursynowa.